PP TRİ COLOR CPC HD

 

İlk üretim aşamasında CPC ünitesinden geçen iplik, 3 renkli (trıcolor) olmasına rağmen renklerin ayarlanabilir şekilde ayrılmasına olanak sağlanmış ve Yüksek çözünürlük hd kalitesinde üretilen ipliklerdir.

 

PUNTALI MONO VE TRICOLOR İPLİK (BCF)


Tekstüre edilerek gerekli hacmi ve yumuşaklığı kazanmış filamentlerin normal şartlarda tam bir iplik formuna gelebilmesi için az bir büküm verilmelidir. BCF iplik üretim tekniğinde ise verilecek bu büküm yerine Puntalama yapılarak , bir filament demetini belli noktalarda birbirine dolayarak ve bu şekilde toplu bir iplik yapısı elde edilmiş ipliklerdir.

 

FRİZELİ MONO VE TRICOLOR İPLİK (FRIESE)


Bükümlü ipliğin fikse işlemine sokulmadan sıkıştırma metodu ile sıkıştırılarak, gerekli kıvrılmasının sağlanması ve sonrası buhara tutularak dalgalı bir hal alması sonucu meydana gelen ipliklerdir.

 

FİKSELİ MONO VE TRICOLOR İPLİK (HEAT SET)


Fikse, yüksek bükümlü,çok katlı ipliklerde bükümü sabitlemek, mukavemet kazandırmak, statik elektriklenmeyi önlemek ve ipliğin rahat çalışabilmesini sağlamak amacıyla buharlı ya da buharsız ısı verilmesi ile kalıcı şekil kazandırılmış ipliktir.