PP TRİ COLOR

 

Üretimİ ipliğin flament sayısının 3 eşit parçaya bölünerek , bölünen flamentlerin 3 ayrı renkte üretilmesiyle elde edilen ipliğe trıcolor iplik denir. Bu 3 renkten oluşan (trıcolor) iplik halıda melenge etkisi yaratır.

 

PUNTALI TRICOLOR İPLİK (BCF)


Tekstüre edilerek gerekli hacmi ve yumuşaklığı kazanmış filamentlerin normal şartlarda tam bir iplik formuna gelebilmesi için az bir büküm verilmelidir. BCF iplik üretim tekniğinde ise verilecek bu büküm yerine Puntalama yapılarak , bir filament demetini belli noktalarda birbirine dolayarak ve bu şekilde toplu bir iplik yapısı elde edilmiş ipliklerdir.

 

FRİZELİ TRICOLOR İPLİK (FRIESE)


Bükümlü ipliğin fikse işlemine sokulmadan sıkıştırma metodu ile sıkıştırılarak, gerekli kıvrılmasının sağlanması ve sonrası buhara tutularak dalgalı bir hal alması sonucu meydana gelen ipliklerdir.

 

FİKSELİ TRICOLOR İPLİK (HEAT SET)


Fikse, yüksek bükümlü,çok katlı ipliklerde bükümü sabitlemek, mukavemet kazandırmak, statik elektriklenmeyi önlemek ve ipliğin rahat çalışabilmesini sağlamak amacıyla buharlı ya da buharsız ısı verilmesi ile kalıcı şekil kazandırılmış ipliktir.