GÖRAL İPLİK

Tekstil sektöründe kullanılan en hafif ve kullanışlı iplik olarak kabul edilen polipropilen iplik, pp iplik ve polip iplik olarak da isimlendirilmektedir. 

Polipropilen iplik alerjik reaksiyonlara sebep olmayan hijyenik bir yapıya sahiptir. Ter ve benzeri sebeplerle oluşan nem, nefes alan yapısı sayesinde dışarı atılmakta, nem ve su tutmadığı gibi kir ve leke de barındırmamaktadır. 
Aynı zamanda, doğaya dönüşüm ve tekrar kullanılabilirlik açısından da diğer bir çok iplik türevinden daha avantajlı bir konumda bulunmaktadır.
İhtiyaç duyulan oranlarda yüksek mukavemet özelliği de kazandırılabilen bir iplik türüdür. İmalatı esnasında yapılan uygulamalar ile kazandırılacak kopmazlık ve yüksek mukavemet gibi özelliklere sahip olmaktadır.

Teknik özellikleri sebebiyle sadece dar dokuma sektörü tarafından en çok tercih edilen ve kullanılan iplik türü olmakla kalmayıp, ev tekstili, çorap ve halı imalatı gibi çok farklı alan ve sektörlerde de tercih edilerek kullanılmaktadır.

Poripropilen CF İpliğin Avantajları

Esneklik, düşük yoğunluk, düşük ısı iletkenliği, düşük nem absorbsiyonu, gıda maddelerine uygunluk, minimum statik elektriklenme, kimyasallara karşı üstün dayanıklılık...

Hafiftir

Tekstil sektöründe kullanılan iplikler içerisinde en hafif olanıdır. Diğer sentetik ipliklerden polyester ve naylona kıyasla çok hafif bir polimerdir. 

Doğaya Dönüşümlüdür

Polipropilen piyasadaki sentetik malzemeler içinde dönüşüm açısından polyester ve naylon gibi sentetik polimerler içinde en avantajlı olanıdır.

Bünyesine Nem Almaz

PP suyu sevmeyen ve su itici özelliği (hidrofobik) olan bir polimerdir. Dolayısıyla mekanik özellikleri bağıl nemdeki değişimlerden etkilenmez.

Renk Bırakmaz

PP üretimden sonra boya tutmaz. İplik, üretim esnasında talep edilen renkte boyanır ve her siparişte aynı renk elde edilir. Renk farklılığı sorunu olmaz.

Kir ve Leke Tutmaz

PP moleküler yapısı itibariyle kir ve leke tutmaya uygun değildir, nefes alır. Terleme ile oluşan nemin elbiseden geçmesine olanak sağlayarak vücudun kuru kalmasını sağlar.

Alerji Yapmaz

Kir, leke ve boya tutmadığı gibi bünyesinde bakteri de barındırmayarak anti-bakteriyel özellik gösterir. Ayrıca anti-alerjiktir, ilave maddelerle anti bakteriyel üretilebilir.